Zajęcia nauki i doskonalenia pływania

W pierwszym okresie życia małego człowieka niezwykle istotne jest prawidłowe stymulowanie jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Nasze zajęcia znakomicie wpływają na obie te sfery.

Nauka pływania jest najbardziej zalecaną formą zajęć ruchowych, a wprowadzenie jej w tym wieku w nauczaniu przedszkolnym jest wskazane ze względu na kilka czynników:

• aspekt zdrowotny,

• wszechstronne, korekcyjne oddziaływania na organizm dziecka,

• naukę podstawowych, przydatnych w życiu, umiejętności pływackich,

• rozwój koordynacji, rozwój psychoruchowy i emocjonalny,

• korekcję wad postawy,

• hartowanie organizmu.

Poprzez proste ćwiczenia w wodzie dzieci nabierają pewności siebie i prawidłowo rozwijają swoją sylwetkę. Dzięki kontaktowi z wodą w asyście instruktorów bardzo szybko przełamują obawy i już począwszy od pierwszych zajęć doskonale się bawią. Oswajają się z wodą, opanowują zanurzenie twarzy, prawidłowe oddychanie oraz poprawną technikę pracy rąk i nóg.

Nasze ćwiczenia są intensywne, ciekawe oraz urozmaicone zabawami i akcesoriami pomocniczymi. Zabawy na naszych zajęciach są wykonywane dobrowolnie przez dzieci, nie używamy gwizdka. Zadania są powtarzane i wyjaśniane poprzez odpowiednią tonacje głosu, mówimy spokojnie, powoli i z uśmiechem. Na zajęciach dziecko czuje się bezpiecznie, gdyż instruktor znajduje się w wodzie i ma bezpośredni kontakt z dzieckiem.

Zajęcia prowadzone w grupach 6- do 8-osobowych z dwojgiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim stażem.
W sprawie zapisów i zasad rekrutacji prosimy dzwonić pod numer +48 515 406 883