A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

    Marzanna już gotowa. Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk oczekują wiosny

    Jak przywołać wiosnę i pożegnać zimę tak do końca? Koniecznie, jak każe ludowa tradycja, trzeba utopić w wodzie Marzannę – symbol najzimniejszej pory roku. Jak już dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu to zrobią, możemy oczekiwać nadejścia wiosny!

    Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu nie boją się nawet najtrudniejszych zadań i wyzwań. Dlatego, mając już dość zimy, postanowiliśmy w końcu przywołać wiosnę!

    Jednak jak to zrobić? Tu sięgamy do ludowych mądrości i tradycji. Te zaś każą przygotować specjalną kukłę – Marzannę i ją utopić w wodzie. Wtedy, jak głosi tradycja, musi nadejść wiosna.

    Tak też Mali Europejczycy uczynili, wykonując postać Marzanny oczywiście własnoręcznie. Otrzymał głowę, twarz i piękne ubranie. Jest już gotowa, aby przywołać cieplejszą porę roku – wiosnę, pełną zieleni, słońca i nadziei.

    Topienie Marzanny to starosłowiański zwyczaj pożegnania zimy i powitania wiosny. Tradycja ta, obchodzona w dniu równonocy wiosennej, symbolizuje odrodzenie przyrody i nowy początek. Marzanna, wykonana z naturalnych materiałów, reprezentuje zimę i wszystko to, co z nią związane – chłód, śmierć i stagnację. Zanurzenie jej w wodzie ma na celu oczyszczenie, odnowienie i przygotowanie na nadchodzący okres wzrostu i obfitości.

    Współcześnie topienie Marzanny jest często postrzegane jako zabawa dla dzieci, ale nie można zapominać o głębokim znaczeniu, jakie kryje się za tym rytuałem. To przypomnienie o cykliczności natury i ludzkiej potrzebie harmonii z otaczającym nas światem. Warto więc podtrzymywać tę tradycję, pamiętając o jej korzeniach i wartościach, które przekazuje.

    Więcej zdjęć i filmików znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


    Przeczytaj również:  Trwa rekrutacja do najlepszego przedszkola i klasy zerowej w Elblągu



    Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

    O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

    Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

    Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

    Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

    Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

    Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.
     

    Jak dołączyć do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

    Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

    Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

    Tel. 515 406 883

    Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

    ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

    e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

    do góry strony