A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

    Uczucia wyrażone znakiem graficznym. Dzień Emotikona w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

    Tak zwane „emotki” – znaki graficzne najczęściej „buziek” wyrażających uczucia opanowały komunikację, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, które posługują się już smartfonami czy komputerami. Również dorośli chętnie używają tych znaczków, aby coś wyrazić. Dlatego nie dziwi nas, że obchodzimy również Dzień Emotikona.

    Takie zajęcia tylko w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

    Oczywiście, jak to jest w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu, każda okazja do dobrej zabawy, jest również okazją do wspaniałej nauki. Nie inaczej było w przypadku obchodzenia w Małym Europejczyku właśnie Dnia Emotikona.

    Za pomocą znaczków graficznych znanych na całym świecie nasze dzieciaczki wyrażały swoje emocje i rozmawiały o uczuciach. Stworzyły własne emotikony odzwierciedlające swoje stany emocjonalne przy pomocy poznanej literki „O”. Rysowały po śladzie znak graficzny litery „O”. W kartach pracy ćwiczyły motorykę małą i percepcję wzrokową. Nie zabrakło oczywiście zajęć z języka angielskiego i hiszpańskiego.
     

    Dzień Emotikona i historia powstania "buziek" :)

    Dzień Emotikona, to święto poświęcone tym małym symbolom, które wyrażają nasze emocje i nastroje w komunikacji internetowej. Emotikony, znane też jako emoji, są obecne w naszym życiu od ponad dwudziestu lat i stały się nieodłącznym elementem kultury cyfrowej.

    Pierwsze emotikony pojawiły się w latach 80. XX wieku, kiedy to programiści i użytkownicy komputerów zaczęli tworzyć proste obrazki z użyciem znaków interpunkcyjnych i liter. Na przykład :-) oznaczało uśmiech, a :-( smutek. Te znaki nazywano emotikonami typograficznymi lub ASCII. Ich celem było nadanie tonu i kontekstu wiadomościom tekstowym, które mogły być niejasne lub źle zrozumiane.

    W 1999 roku japoński artysta Shigetaka Kurita stworzył pierwszy zestaw emoji, czyli emotikonów graficznych, które były inspirowane japońską kulturą i sztuką. Emoji szybko zyskały popularność w Japonii i zostały włączone do standardu Unicode, który umożliwia wymianę danych między różnymi systemami i urządzeniami. Od tego czasu emoji stały się uniwersalnym językiem komunikacji internetowej, który jest stale rozwijany i aktualizowany.

    Emotikony mają wiele funkcji i znaczeń w komunikacji online. Mogą służyć do: wyrażania emocji, nastroju, postawy lub reakcji na coś, zastępowania słów lub uzupełniania treści wiadomości, tworzenia humoru, ironii lub sarkazmu, nawiązywania relacji, budowania zaufania lub wykazywania sympatii, podkreślania ważności, pilności lub zainteresowania czymś, dodawania koloru, stylu lub osobowości do wiadomości.

    Emotikony mogą mieć różne interpretacje w zależności od kontekstu, kultury lub osobistych preferencji odbiorcy. Dlatego należy używać ich z rozwagą i uwzględniając cel i odbiorcę naszej komunikacji.
     

    Przeczytaj również:  Międzynarodowy Dzień Kropki w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

     

    Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

    Facebook Małego Europejczyka w Elblągu


    Niepubliczne​ ​​​​​​Przedszkole, Żłobek i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna!

    Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących tego typu placówek w Polsce.

    Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy leśny park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek, przedszkole i zerówkę Mały Europejczyk na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

    Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

    Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi!
     

    Jak dołączyć do Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

    Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka, przedszkola i zerówki cieszą Ciebie najbardziej?

    Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.
     

    Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
    Tel. 515 406 883
    ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
    e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl
    https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
    Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

    do góry strony